Не просто земля, а основа здоров’я буряка
Буряк насправді рослина не вимоглива, але вона любить добре дреновані, пухкі ґрунти, які добре пропускають воду. Щільна, важка земля з великою кількістю глини не підходить – коріння не розвивається належним чином, а сам буряк виростає дрібним або репаним.Тому розпушуйте землю, додавайте органічний компост або перегній. Хороший варіант – піщані або суглинкові ґрунти, з додаванням торфу, що забезпечує потрібну легкість та аерацію для коренів. Немає потреби в надмірному внесенні добрив перед посадкою — буряк любить “помірковану їжу”, отже, вносьте органічні добрива в обмежених кількостях.
Період посадки. Знайдіть своє “вікно”
Погодьтесь, часто буває так, що ми намагаємось посадити буряк раніше, в надії отримати ранній врожай. Але ось секрет: буряк не любить холод. Тож якщо ви посадите його занадто рано, він може не прорости або не розвиватиметься належним чином. Пам’ятайте, оптимальний час для посадки — середина весни, коли ґрунт прогріється хоча б до 8-10°C, а нічні заморозки вже не загрожують.

Обережно з добривами й поливом
Не всі знають, але буряк, хоч і любить поживні речовини, втім, не потребує величезної кількості добрив. Занадто багато азоту може призвести до буйного росту зелені, але це значно погіршує розвиток коренеплоду. Замість того, щоб поливати його азотними добривами, краще віддати перевагу калійним та фосфорним. З органічних добрив найкращим варіантом є компост, перегній або пташиний послід, який слід вносити з розрахунку 2-3 кг на квадратний метр.
Полив буряків має бути регулярним, але не надмірним, бо буряк не любить “болото”. Тому, хоча й вимагає достатньо вологи, важливо забезпечити хороший дренаж. Рекомендовано поливати буряк 1-2 рази на тиждень, залежно від погоди. Водночас будьте обережні з поливом в середині літа, коли рослина починає формувати коренеплоди. Надмірна волога може призвести до того, що корені будуть розтягнутими, водянистими й погано зберігатимуться.