І ось вам сім простих, але ефективних кроків, які повернуть ваші кущі до життя й допоможуть їм знову розквітнути.
Радикальна обрізка та прибирання

Насамперед уважно огляньте троянду. Якщо гілки чорні, сухі або вкриті цвіллю, без жалю обріжте їх до живої, світло-зеленої тканини.
Опале листя, яке лишилося на кущі або під ним, — справжній розсадник хвороб і шкідників. Отже, видаліть усі залишки листя з куща, обережно зберіть старе листя з ґрунту навколо рослини, а тоді спаліть його або викиньте у смітник (не в компост!).
Оновлюємо ґрунт та захищаємо від хвороб
Уважно подивившись, ви побачите, що зима зробила землю навколо троянд ущільненою. Це погіршує доступ кисню до коренів, що уповільнює відновлення рослини. Тому обережно розпушіть землю навколо троянди на глибину 3–5 см. А якщо є мульча, то трохи її розворушіть, але не прибирайте повністю — вона ще знадобиться.
Після зими квіти ослаблені й вразливі до грибкових інфекцій. Саме тому важливо провести першу профілактичну обробку: бордоською рідиною 3% — якщо обробляєте ранньою весною та нею ж, але 1% — якщо кущ уже почав прокидатися й з’явилися бруньки.
Живлення та захист
Через 7–10 днів після обробки троянди потребуватимуть підживлення. Навесні особливо важливі магній та сірка, які зміцнюють кореневу систему й стимулюють ріст молодих пагонів. Для цього внесіть по вологій землі сульфат магнію: 1 столова ложка на 1 кущ.
Як відомо, весна непередбачувана, а молоді пагони троянд дуже чутливі до перепадів температур, тому якщо прогнозують нічні заморозки, накрийте троянду пластиковою пляшкою або агроволокном.
Терпіння і ще раз терпіння
Ми радимо регулярно спостерігати за кущем і якщо з’являються ознаки хвороб або шкідників, реагуйте одразу. Крім того, поливайте рослини помірно, тому що навесні земля ще волога, а зайва вода може викликати загнивання коріння.