Щоб зрозуміти, чи вже час садити моркву, перш за все, потрібно стежити за температурою ґрунту. Коли земля прогріється до +4 градусів, а краще до +6, це вже сигнал, що пора братися за посів. Зазвичай це відбувається в середині квітня, але орієнтуватися потрібно не тільки на календар, а й на фактичну погоду.
Якщо вночі все ще йдуть заморозки чи земля надто волога, варто почекати. Крім того, звертайте увагу на природу навколо. Наприклад, городники кажуть: моркву можна сіяти під час цвітіння форзиції. Це свідчить про те, що температура ґрунту піднялася до потрібної позначки. Якщо квітнуть первоцвіти або розпускаються бруньки на деревцях, це також вірний знак того, що час діяти!

Що стосується вибору місця для моркви, то вона дуже любить сонце. Вибирайте ділянки, де немає тіні, і де земля добре прогрівається сонячними променями. Морква не любить занадто вологі місця, тому ділянка повинна бути з хорошим дренажем.
Не менш важливим є і вибір попередників для моркви. Це рослини, що зростали на ділянці до того. Ідеальними попередниками є картопля, огірки, кабачки, цибуля або капуста. А от після петрушки, пастернаку, кропу, квасолі або навіть самої моркви садити її не варто, адже такі культури можуть спровокувати захворювання і погіршити сходження насіння.

Коли зʼявляться перші листочки моркви, потрібно їх проріджувати. Це зробить сходи більш здоровими та дасть можливість рослинам нормально розвиватися. Між кожною морквинкою має бути 2-3 см простору, щоб вона могла добре розвиватися.
Регулярне розпушування ґрунту також не можна ігнорувати. Якщо земля злежується, морква почувається некомфортно, і це може негативно вплинути на врожай. Ще одна важлива деталь – бурʼяни. Їх потрібно своєчасно видаляти, тому що вони не лише забирають воду та поживні речовини, але й можуть стати джерелом хвороб.