У кожного бувалого дачника на городі можна знайти компостну купу. Таке натуральне добриво стане незамінним помічником, коли потрібно виростити багато смачного врожаю. Дозрілий компост за своєю структурою – це розсипчасте, м’яке та високоефективне підживлення. Готовий компост не буде мати запаху, а тому його легко можна використовувати для удобрення й не перейматись про “аромат”.
Що додати в компост від запаху
Аби компост “виріс” у цінне та корисне добриво для овочевих і не тільки культур на грядці, потрібно ретельно підбирати для нього компоненти. Що додавати до купи? Залишки натуральної їжі, овочі та фрукти, а також м’ясні відходи. Найкраще кидати компоненти у закритий контейнер, який не буде пропускати неприємні запахи. Крім того, існує добірка “інгредієнтів”, які впораються і зі смородом.

Хоча позбутись від неприємного аромату від компостної купи повністю неможливо, сморід можна дещо зменшити. За словами експертів, найкраще додати до компосту трішки золи. Вона допомагає нейтралізувати кислотність, яка часто і є причиною появи ароматів. Допоможуть і дріжджі – 100 грамів продукту змішайте з 10 літрами теплої води та полийте компостну купу. Розчин запускає бродіння, який і перебиває запах гниття відходів.

Крім того, допомогти може картон. Його потрібно розірвати на дрібні шматочки та закинути в компостну купу. Також експерти радять використовувати речі, які поглинають аромат – тирса, торф і солома “заберуть” на себе весь сморід і позбавлять вас від популярної в процесі приготування компосту проблеми.