Квітень — це ідеальний час для закладання основи раннього врожаю. Зараз земля уже достатньо прогріта для того, щоб рослини почувалися комфортно. А все ж протягом наступних тижнів вночі все ще можуть бути невеликі морози, тому культури для квітневої посадки потрібно вибирати з розумом.
Наприклад, шпинат, рукола та листковий салат ростуть дуже швидко: отримати врожай з них можна вже через 3-5 тижнів. Тож до червня можна буде зібрати зелень навіть декілька разів. Але у квітні слідкуйте за погодою. Хоча всі перелічені культури непогано витримують морози до мінус 5°C, все ж перед холодними ночами варто накривати їх агроволокном. Особливо це стосується ніжного листкового салату.

Також ранній город важко уявити без редиски. Залежно від сорту вона дозріває всього за 18-30 днів. До речі, якщо оберете кілька різних сортів (червоні, білі, жовті, фіолетові тощо), то зможете готувати яскраві весняні салати. Але важливо не перестаратися з підживленням. Особливо це стосується азоту, через який почне рости зелень редиски замість коренеплоду. Найкраще підійдуть мінеральні добрива з калієм та фосфором.
А ще можна саджати у квітні картоплю. Звісно, мова про ультраранні сорти, бо інакше отримати врожай до червня неможливо. Картоплю треба саджати, коли ґрунт прогрівся до 8°C. І враховуйте, що ця культура дуже чутлива до похолодань. Тобто перед нічними морозами рядки краще вкривати агроволокном.

Звісно ж, різноманітна зелень — ідеальний вибір для весняної посадки. Тобто кріп, петрушка та кінза точно мають бути на городі вже у квітні. Їхнє насіння можна замочувати на добу перед сівбою, щоб воно швидше проростало. А самі культури можна сіяти з інтервалом 10-15 днів протягом всього сезону, щоб збирати врожай безперервно.