Перша соковита зелень та хрусткий редис, соковита й солодка полуниця на самому початку сезону – це не успіх, а ретельна, кропітка та довга праця. Починати потрібно з підготовки грядок восени. Перекопайте ґрунт із компостом чи перегноєм, а потім вкрийте ділянку агроволокном чорного кольору. Навесні ґрунт під агроволокном прогріється набагато швидше, а тому ви зможете почати посівну на 2-3 тижні раніше звичайного.
Як підвищити врожайність овочів
Крім того, експерти радять використовувати розсаду для культур, які мають довгий вегетаційний період. До слова, капусту, селеру або болгарський перець потрібно висаджувати в ґрунт вже зміцнілими рослинами. Та поспішати також не варто – якщо проводити процес загартування поступово, то саджанці набагато легше сприйматимуть перепади температур.

Для захисту рослин від заморозків потрібно зробити тимчасове укриття, використовуючи звичайні пластикові пляшки без дна або укриття з агроволокна. Секрет ранніх коренеплодів полягає у правильному пророщуванні. Замочіть насіння моркви або буряка на цілу добу в теплій воді. Після цього потрібно загорнути насіння у вологу тканину та тримати в теплі до появи паростків.

Сіяти пророщене насіння потрібно у підготовлені борозенки, присипані сумішшю піску та золи. Так ви зможете прискорити появу сходів. Аби земля не пересихала, краще накрити грядку плівкою, аж поки не з’являться перші сходи. Обирайте тільки скоростиглі сорти, але разом із тим не бійтесь експериментувати з екзотичними варіантами – пекінська капуста, рукола або гірчиця листова будуть рости навіть в умовах низької температури.