Удобрювати огірки, як і будь-яку городину, треба. Але варто робити це правильно. Деякі добрива або їх надмірне використання можуть зіпсувати врожай. Наприклад, азотні добрива хоча й корисні, їхній надлишок призводить до активного нарощування рослиною листя. А от плоди стають гіркими та водянистими.
Свіжий гній — це взагалі табу. В кращому випадку ви отримаєте зіпсований урожай. Але іноді його може не бути взагалі, бо свіжий гній просто “спалить” коріння. А от компост — це ідеальне добриво. Він дуже поживний, тому рослини з ним ростуть краще, але безпечний. Причому поживні речовини компост віддає поступово.

Також варто відмовитися або обмежити використання добрив, які містять хлор. Якщо він накопичуватиметься в огірках, то це може призводити до гіркоти. Краще обирати калійно-фосфатні добрива без хлору. Це дуже класне підживлення, яке стимулює формування зав’язей та гарний ріст огірочків.
Навіть корисна зола стає проблемою, якщо нею зловживати. Велика кількість золи змінює кислотність ґрунту, і огірки починають гірше засвоювати мінерали. Також варто обережно використовувати дріжджові підживлення: вони покращують мікроклімат ґрунту, але при їхньому надлишку рослини нарощують бадилля.

Що ж тоді робити? Ідеальний варіант — органіка. Настої з кропиви, лопуха або деревного попелу (у помірній кількості) забезпечать огірки всім необхідним. Такі суміші не тільки живлять, а й покращують структуру ґрунту. Якщо ж хочете скористатися готовими добривами, то обирайте мінеральні суміші. Причому бажано купувати спеціалізовані комплекси для овочів, оскільки вони збалансовані за складом.