Якщо хочете, щоб земля на вашому городі була здоровою, родючою, та чистою, то досягнути цього дуже легко. Спершу варто внести в ґрунт перегній чи золу. Робити це краще ще восени, але якщо не встигли, то можна на початку весни. Завдяки цьому земля стане не лише родючішою, а й розпушиться. Ще ефективніше працюють сидерати, як гірчиця або люпин. Їхнє коріння робить ґрунт пухкішим, а самі сидерати після перекопування грядок підживлюють землю азотом.
Для боротьби з фітофторою існує перевірений спосіб: пролити ґрунт розчином мідного купоросу (чайна ложка на 10 л води) або марганцівки (розчин рожевого кольору). Обидва розчини гарно дезінфікують землю, знищують спори грибків, які могли залишитися від минулого сезону. Але поливати грядки необхідно до того, як ви посадите на них рослини.

Щоб не возитися з бур’янами, можна накрити грядки чорною плівкою або картоном. Отвори чи надрізи в них дозволять висадити рослини. При цьому бур’яни під накриттям не матимуть світла, яке їм треба для розвитку, та не зможуть прорости. А ще плівка й картон зберігатимуть в землі вологу в спекотні дні та тепло, коли погода стає холоднішою.
Аналогічного результату дозволяє досягнути мульча. Товстий шар скошеної трави, тирси чи соломи не лише стримує бур’яни, а й утримує воду в ґрунті. Щоб було ще ефективніше, можна скористатися звичайними газетами, поверх яких насипана органічна мульча. Головне не насипати землю, бо якщо в ній є насіння бур’янів, то воно зможе прорости.

Для тих, хто шукає натуральні альтернативи, підійде розчин солі (1 склянка на 10 л води) або оцет, розведений у співвідношенні 1:3. Цими сумішами можна обробити доріжки між грядками, щоб прибрати бур’яни. Гірчичний порошок, розсипаний по землі, може відлякувати деяких шкідників, а також буде підживлювати ґрунт, роблячи його родючішим.