Хоча огірки здаються простою культурою, їхня врожайність залежить від однієї деталі, яку всі ігнорують. Виявляється, що весь секрет ховається у квітах. Здивовані? Огірок спочатку формує “чоловічі” квіти. Простіше кажучи, пустоцвіти, які не дають врожай. І тільки потім починають формуватися жіночі. Але за певних умов вони можуть не з’являтися чи формуватися дуже повільно та в невеликій кількості. І важливо розуміти, чому це відбувається.
Однією з головних причин є стрес. Зазвичай він виникає через некомфортні умови росту. І на це часто впливає вода, якою поливають рослину. Якщо вона холодна, то це огірку не сподобається. Тому варто наповнювати відро чи бочку зранку, а ввечері, після заходу Сонця, поливати город. Раз на тиждень у воду можна додавати трішки деревної золи. Вона містить калій, який корисний для гарного формування врожаю.

Ще одна поширена помилка — надлишок азотних добрив. Недосвідчені городники часто роблять її, думаючи, що це стимулюватиме ріст плодів. Все ж азот впливає на зелень, а огірки саме зелені. Але це помилка, і рости почнуть не плоди, а листя й пагони. Але навіть якщо врожай буде гарним, то через надлишок азоту огірки можуть почати гірчити та стануть водянистими. Тому підживлення азотом має бути помірним і тільки до цвітіння.
Погана врожайність також може бути через нестачу світла. Якщо ви посадили рослину там, де більшу частину дня тінь, то вона не формуватиме гарні плоди. Тому варто обирати таке місце, щоб рослина мала багато світла. Але в середині літа варто замульчувати огірок, щоб коріння не перегрівалося у спеку, а в ґрунті довше зберігалася волога. Тільки не робіть шар мульчі надто щільним, щоб корені могли “дихати”.