Бабуся казала: “Якщо береза в листі — сади картоплю” — і ніколи не помилялася. Прикмети посівного календаря

Колись люди не мали ні інтернету, ні навіть книг з городніми порадами. Але вони завжди знали, коли треба саджати картоплю, щоб отримати класний врожай. Як? В цьому городникам допомагала сама природа.

Як краще садити картоплю: опиратися на досвід поколінь чи сучасні знання? Якщо говорити про прикмети, то згідно з ними до роботи варто приступати, коли на березі з’явиться листя розміром з монету. Не дуже зрозуміло, правда? Монети ж бувають різними. Та й минулого століття, коли ця прикмета ще залишалася актуальною, вони були дещо іншого розміру. Але все за цією прикметою стоїть певна логіка.

Річ у тім, що коли береза покрилася листям, то це означає, що ґрунт вже не холодний. Саме це найважливіше для вибору часу висаджування картоплі. Якщо земля буде холодною, то картопля погано проростатиме. І деякі бульби навіть можуть не прорости зовсім. Тож варто орієнтуватися на температуру ґрунту. Ідеально, якщо є термометр для точного вимірювання. Але можна скористатися й іншим підходом.

Аграрії назвали прикмети посівного календаря, які працюють щовесни
Аграрії назвали прикмети посівного календаря, які працюють щовесни

Якщо маєте термометр, то варто заглибити його на 10 см в землю. Там температура має бути не нижчою за 10°C. Такою ж має бути середньодобова температура повітря. Без термометра землю треба взяти рукою, але з глибини 30 см. Стисніть її в кулаці. Якщо вона липка та тримається купки, тоді саджати ще рано. Ґрунт розсипається на грудочки? Значить саме час братися за роботу.

Важливо також приділяти увагу бульбам, які ви саджатимете. Вони не повинні бути старими. Якщо хочете збирати врожай поступово, тоді висаджуйте кілька сортів з різним часом дозрівання. Вибирати для посадки варто середні бульби. Чим більшими вони будуть, тим більша ймовірність, що вродить погано. Якщо є тільки велика картопля, то можна розділити її так, щоб на кожній частині залишалося по кілька вічок.

Популярне

Подібні новини