Садівники, які вже не перший рік займаються вирощуванням рослин на своїй ділянці, точно знають про найкращі моменти й періоди для обрізки дерев. Робити це можна взимку, коли дерева все ще перебувають у стані спокою та сну. У процесі такої процедури можна сформувати крону дерева, а також прибрати сухі та хворі гілочки. Але існують випадки, коли обрізка дерева вже не допоможе.
Причина появу клею на деревах
Мова йде про такі ситуації, коли на плодових деревах з’явився так званий “клей”. Цьому явищу також є своя назва. “Клей” на деревах називається камедетеча або гуммоз. Таке явище часто проявляється саме на фруктових деревах – вишнях і черешнях, на сливі та персиках. Клей може сигналізувати про те, що з деревом відбувається щось погане, а отже скоро почнуть відмирати гілки.

Причиною початку такого процесу та виділення клею може стати механічне пошкодження рослини, а також неправильний процес підживлення рослин. Звичайна обрізка плодового дерева в такому випадку вже не допоможе. Бувалі дачник й садівники радять проводити профілактику, аби врятувати дерева. Для цього потрібно влітку виламувати зайві гілочки просто руками.

Якщо робити таке проріджування, то крона буде обростати тільки здоровими гілками. У відламуванні гілочок немає нічого поганого, а тому не варто перейматись, що цим ви спричините травму дереву. Рани на гілках загоюються швидше у порівнянні з пошкодженнями, які ви наносите у процесі весняної обрізки.