Щороку додаю це в лунки при посадці часнику – головки виростають розміром із кулак чоловіка

Навіть найбільші зубчики можуть дати мізерний урожай, якщо забути про одну важливу деталь. Що варто покласти в лунку перед посадкою - знають досвідчені городники.

Посадити часник – справа, здавалося б, проста. Взяли зубчики, посадили у землю – і залишається чекати на врожай. Та насправді навіть великі зубки можуть дати дрібні, слабенькі головки, якщо не знати певних хитрощів. Саме ними і поділилися досвідчені городники, які вже не перший рік вирощують часник, що тішить своїми розмірами та смаком.

Перед тим як садити, зубчики варто замочити у слабкому розчині марганцівки. Ця процедура дозволяє захистити майбутні рослини від грибків та інших хвороб. На літр води достатньо всього одного грама марганцівки. Тридцять хвилин у такому розчині – і часник готовий до посадки.

Городники розповіли, що додати в лунку при посадці часника
Городники розповіли, що додати в лунку при посадці часника

В кожну лунку, глибиною приблизно 10 см, городники радять класти рибʼячу голову. Риба підійде будь-яка – і морська, і річкова. Зверху голову потрібно злегка присипати землею, щоб часник не торкався її безпосередньо. Така органічна “підкладка” буде повільно розкладатись і насичувати ґрунт фосфором, кальцієм та безліччю мікроелементів, які потрібні для формування великих головок.

Коли зʼявляться перші сходи, десь через два-три тижні, слід полити грядку настоєм деревного попелу. Це ще один секрет. Дві склянки попелу на відро води – і от вам живильний “коктейль”, який до того ж нейтралізує запах риби. Це важливо, бо неприємний аромат може привернути увагу шкідників. А ще в попелі багато калію, а саме він відповідає за щільність і довге зберігання часнику.

Городники розповіли, що додати в лунку при посадці часника
Городники розповіли, що додати в лунку при посадці часника

Дуже важливо не захоплюватися азотними підживленнями. Вони, звісно, підженуть зелень, але от головки від цього постраждають – стануть меншими, менш щільними. І ще один плюс цього способу – поливати часник доведеться значно рідше. Розкладаючись, рибʼяча голова утримує вологу біля коренів, і цього зазвичай вистачає. Поливати потрібно лише в разі тривалої посухи. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини