Якщо ви виростили врожай огірків, але всі плоди гірчать, то причина може “ховатись” не в невдалому сорті рослини, а в поширеній помилці у догляді. Цієї помилки припускаються навіть досвідчені городники. Огірки мають здатність виробляти таку речовину, як кукурбітацин. Вона утворюється, якщо рослина переживає стрес. Найчастіше винен неправильний полив. Більшість городників поливають рослину холодною водою.
Чому огірки ростуть гіркими
Різкий перепад температури – сильний стрес для цієї культури. Ідеальною температурою води стане 22-25 градусів. Використовуйте тільки теплу відстояну воду. Огірки поливайте суворо під коріння вранці або ввечері – після 18-ї години, коли вже немає сонця. Нестача калію в ґрунті посилює кількість кукурбітацину. Раз у декілька тижнів підгодовуйте огірки зольним розчином – 1 склянка на 10 л води.

Після цього гіркота частково піде, якщо зрізати шкірку у плодів рослини та прибрати хвостик. Цікаво, що для засолювання та приготування консервації така рослина підійде, адже гіркота нейтралізується в розсолі. Обирайте сучасні сорти з маркуванням, яке вказує на відсутність у плодах гіркоти – це, наприклад, Герасим F1. Крім того, допомогти у вирощуванні може мульчування.

Мульчування посадок рослини має здатність допомогти зберегти вологість і стабілізувати температуру ґрунту на вашій грядці з огірками. Поставте в теплицю бочку з водою. За день вона нагрівається, а ось ввечері ви можете брати теплу воду для поливу. Це вирішує багато проблем на грядці, зокрема – проблему різких перепадів температури вночі.