99% дачників не знають про це добриво: якби знали, то не жалілися б на поганий врожай на городі

Дачники та городники часто скаржаться на низьку врожайність, але є простий і доступний спосіб це виправити. Правильне підживлення допомагає овочам, ягодам і фруктам рости швидш

Натуральне добриво, насичене корисними речовинами, безпечно для рослин і підходить на всіх етапах їхнього розвитку, навіть перед самим збором урожаю. Ба більше, воно не тільки не шкодить, а й покращує смак плодів, виводить з них зайві нітрати та робить ґрунт родючішим.

На відміну від більшості добрив, які мають обмеження щодо періоду внесення, це підживлення можна використовувати в будь-яку пору року. Воно збагачує рослини залізом, сіркою, кальцієм, калієм, магнієм, міддю, а також сприяє розмноженню корисних бактерій, що оздоровлюють ґрунт. Незважаючи на простий склад, багато виробників продають його під різними назвами за доволі високою ціною.

Однак городники радять не витрачати зайві кошти, адже таке добриво легко приготувати власноруч. Основний інгредієнт – меляса, або ж побічний продукт цукрового виробництва, що має вигляд темного сиропу. Це повністю натуральний продукт, який без побоювань можна використовувати на городі.

Експерти розповіли про натуральне добриво для рослин на городі
Експерти розповіли про натуральне добриво для рослин на городі

Приготувати мелясове підживлення нескладно. Спочатку слід натерти буряк на тертці, залити його водою у співвідношенні 2:1 та залишити на кілька годин. Потім суміш потрібно процідити через марлю, отриманий сік поставити на вогонь, додати п’ять столових ложок цукру та довести до кипіння. Після цього вогонь зменшують і варять до загустіння, слідкуючи, щоб рідина не перетворилася на надто густу масу. Коли суміш охолоне, її розводять у 15 літрах води та додають склянку англійської солі (епсоміт).

Отриманим розчином удобрюють грядки восени, щоб покращити структуру ґрунту та наситити його корисними елементами. Навесні відразу помітно, як добре це підживлення працює: рослини розвиваються активніше, стають міцнішими та здоровішими, а врожай дозріває швидше. Дачники, які застосовували цей метод, зазначають, що їхні сусіди часто дивуються такому ефекту.

Популярне

Подібні новини