Смородина є не лише однією з найулюбленіших та найсмачніших ягід, а й справжнім довгожителем садової ділянки. Через це величезна кількість дачників вважає кущ невибагливою рослиною й досить часто забуває доглядати за ним. Проте, як показує практика, без своєчасних та ефективних підживлень садівники та городники щороку втрачають майже до 90% врожаю соковитих і корисних ягід.
Саме тому, як зазначили досвідчені садівники, під час розпускання бруньок необхідно підживити смородину гуматом калію та фосфатовітом. Для того, щоб приготувати добриво, потрібно розвести 50 мілілітрів гумату та 30 мілілітрів фосфатовіту в десяти літрах води. Після цього отримане підживлення рекомендується внести під корінь рослини. На один дорослий кущ вам знадобиться приблизно п’ять літрів розчину.

Таку ж саму процедуру експерти рекомендують провести через десять днів після цвітіння. Для отримання солодких та великих ягід підживлення необхідно проводити у два етапи. Спершу слід полити смородину чистою водою, а через 30 хвилин внести розчин.
Таким чином, для отримання стабільного та неймовірно якісного врожаю смородини необхідно дотримуватися базових правил догляду, зокрема – своєчасного і правильного підживлення. Пам’ятайте, що навіть невибагливі культури не дають хорошого результату без активної участі садівника. Підживлення у важливі фази розвитку куща не лише зберігає врожай, а й значно покращує смак та розмір ягід. Регулярна турбота – це запорука успіху!
На замітку:
Чорна смородина зміцнює імунітет, покращує зір, знижує ймовірність виникнення цукрового діабету, здатна пригнічувати віруси грипу та герпесу. Вона – незамінний помічник для серця та судин: смородина сприяє розрідженню крові. Ягода корисна для печінки, нирок, органів шлунково-кишкового тракту. Також вона може використовуватись для профілактики вікових змін головного мозку та хвороби Альцгеймера.