Ці відходи — не сміття, а ключ до гарного врожаю: ось що я закопую під смородиною уже 10 років підряд

Кухонні відходи, які ви планували викинути зі сміттям, ще можуть принести вам користь. Просто закопайте їх під кущами смородини, щоб влітку зібрати щедрий врожай смачнючих ягід.

Дуже часто люди просто викидають харчові відходи. В кращому випадку їх відправляють в компостну купу. Це гарне рішення, але на то вона й купа, що там багато всього разом. Але не завжди рослини потребують комплексного підживлення. Смородина, наприклад, іноді хоче чогось конкретного. Як це дати? Закопати відходи під кущами!

Дуже цінним для смородини є картопляне лушпиння. Перед застосуванням його варто підсушити, тому можете збирати лушпиння взимку, щоб навесні закопати під кущами. У цих відходах є багато фтору, який зміцнює коріння та гарно впливає на врожай: ягоди стають соковитішими та солодшими. А ще лушпиння від картоплі робить землю пухкішою та поживнішою. Щоб воно працювало швидше, бажано закопувати його подрібненим.

Господарі порадили, що закопувати під смородину для кращого врожаю
Господарі порадили, що закопувати під смородину для кращого врожаю

Яєчна шкарлупа також може стати дуже корисною в саду та на городі. Смородину, наприклад, вона насичує кальцієм, що має одразу кілька ефектів: зміцнення імунітету і покращення ягід. Перед застосуванням шкаралупу треба гарно подрібнити в ступці чи блендері. Після цього загорніть її у верхній шар ґрунту, що не тільки підживить його, а ще й зробить пухкішим. Давати смородині шкаралупу можна вже у травні.

Наступне підживлення багатьох здивує, бо на вже згаданий компост його викидати не радять — риб’ячі голови та кістки. Але під смородину їх закопувати дійсно корисно. Тільки не поверхнево, як шкаралупу, а на глибину 15-20 см. Так ви забезпечите кущі фосфором та кальцієм, які треба для великих плодів.

Господарі порадили, що закопувати під смородину для кращого врожаю
Господарі порадили, що закопувати під смородину для кращого врожаю

Смородину також можна підживлювати чорнобривцями. Зазвичай їх саджають на городі для захисту рослин від грибка та різних шкідників. А щойно вони відцвітають, можна зрізати квіти та закопувати під кущами. Це добриво працює не одразу, оскільки чорнобривцям треба розкластися та віддати поживні речовини. Але наступного сезону ви точно помітите позитивний результат: смородина краще родитиме та менше хворітиме.

Популярне

Подібні новини