Сливи на дереві зазвичай радують своїм виглядом. Але дуже часто, коли діло доходить до збору врожаю, на господарів чекає розчарування — червиві плоди. Через це врожай часто доводиться викидати цілими відрами. А найприкріше, що це може повторюватися щороку. Як же бути? Потрібно вчасно та правильно обробити сад.
Першу обробку варто робити органічною, на основі тютюнового пилу. Для приготування ефективного засобу треба взяти 200 г пилу, залити 10 л гарячої води та настояти добу. Після цього потрібно процідити настій та обприскати дерева, щойно на них почнуть з’являтися зав’язі. Цей засіб відлякує шкідників, зокрема сливову плодожерку.

Для другої обробки потрібні магазинні інсектициди. Наприклад, Лепідоцид. Його варто застосовувати трішки пізніше, коли вже формуються плоди. Обприскування бажано проводити ввечері. Але обов’язково перевірте прогноз погоди перед цим, бо якщо обробите дерева, а потім піде дощ, то це буде зайва робота та витрата препарату.
Обирати можна також інші препарати, як Конфідор, Бітоксибацилін чи Герольд. Перед застосуванням прочитайте інструкцію та не використовуйте більші дозування, ніж зазначені. Надлишок інсектицидів може бути шкідливим і для дерев, і для майбутнього врожаю. Але навіть якщо ви все зробите правильно, то це лише половина справи.
Без шкідників сливи будуть чистішими, але ж потрібно ще отримати гарний врожай. А для цього потрібно підживити дерева. Найкраще це робити тричі за сезон. До цвітіння треба розчинити 2 столові ложки сечовини у 10 л води та полити під стовбур. Після відцвітання треба внести 20 г суперфосфату на кожен квадратний метр навколо стовбура. Бажано робити це по вологому ґрунту, щоб добриво краще засвоювалося деревом.

В момент дозрівання плодів знову необхідно приготувати розчин на основі сечовини, але тепер до неї треба додати також столову ложку нітрофоски. Поливайте також під стовбур. Якщо всі обробки та підживлення зробите вчасно та правильно, то зможете зібрати до 50 кг чистого та смачного врожаю з кожного дорослого дерева.