Груша — це одна з головних окрас українських садів. Але щоб нею можна було пишатися, збираючи щороку рясний урожай, недостатньо сподіватися лише на сонце та дощ. Дереву потрібно дати щось “поїсти”. І досвідчені садівники вважають, що найкращим рішенням стануть органічні підживки. Магазинні добрива часто діють швидко, іноді навіть агресивно. Органіка ж м’якша та віддає поживні речовини не моментально, а поступово.
Але органічних добрив є дуже багато. Тому варто давати груші тільки те, що є дійсно корисним. Наприклад, рибні залишки. Якщо всі інші кухонні відходи можна якось використати для приготування добрива, кинути в компост, то з рибою так не зробиш, бо вона все зіпсує. Але це не означає, що вона не підійде для підживлення. Для груш рибні залишки — ідеальне добриво! Воно дає фосфор і кальцій та покращує смак врожаю.

Також для підживлення фруктових дерев, зокрема груші, класно підходить яєчна шкаралупа. Її потрібно висушити, подрібнити та закопати під деревом. Робити це можна неглибоко, тоді ви розпушите ґрунт, а з поливом чи дощами кальцій зі шкаралупи потрапить глибше в землю, де його “візьмуть” корені. Таке підживлення зміцнює плоди, тому вони краще зберігаються. А для більшого ефекту шкаралупу можна змішувати з золою.
А ще груша любить кавову гущу. Залишки після варіння кави, якщо їх висушити та закопати навесні в землю біля дерева, стануть справжнім джерелом азоту. Він допомагає груші нарощувати листя й молоді пагони, від яких не в останню чергу залежить якість та кількість врожаю. Також кавова гуща покращує структуру землі, робить її більш пухкою. Приємним бонусом буде відлякування деяких шкідників, таких як мурахи.