Як відомо, полуницю особливо важливо підживлювати після сходу снігу. Така проста і водночас надзвичайно ефективна весняна підгодівля – основа для всього сезону. Про те, як правильно доглядати за полуницею навесні і чим найкраще підживити таку рослину під час цієї пори року, вирішили розповісти агрономи з багаторічним досвідом.
Видалення зимового укриття та санітарна обрізка
Перш за все, з полуниці необхідно зняти зимовий захист: мульчу або ж покривний матеріал. Після цього слід провести ретельну обрізку всіх мертвих листків, а також позбутися хворих та засохлих кущиків.
Підготовка ґрунту: розпушування грядок
Наступним, не менш важливим етапом є правильне розпушування землі. Так, наприклад, досвідчені агрономи рекомендують розпушувати ґрунт на глибину орієнтовно 3-4 см біля кущів і на глибину приблизно 5-7 см між рядами.

Весняне внесення добрив: коли і чим найкраще підживлювати полуницю
Добриво необхідно вносити, коли ґрунт починає прогріватися, а листя – активно рости. Найкраще підживлювати полуницю сечовиною або ж розчином посліду – коров’ячого чи пташиного (його можна знайти в будь-якому спеціальному магазині в зручному гранульованому вигляді).
Вибір підгодівлі залежно від температури ґрунту
Якщо земля прогрілася вище +12 градусів, тоді фахівці радять використовувати сечовину. А от при температурі ґрунту нижче +12 градусів грядки потрібно підживлювати аміачною селітрою.
Таким чином, для того щоб мати змогу насолодитися неймовірно рясним і здоровим урожаєм полуниці влітку, дуже важливо не проґавити момент особливої весняної підгодівлі: дотримуйтесь правильного догляду, орієнтуйтесь на стан ґрунту і вчасно вносьте ефективні добрива – тоді ягода віддячить вам надзвичайно щедро!