Після багаття чи розтоплювання грубки залишається попіл. Дехто вважає його звичайнісіньким сміттям. Насправді ж попіл є одним з найкращих органічних добрив. По факту його сміливо можна назвати концентрованою мінеральною підживкою. У золі є близько двох десятків різних мікроелементів. Але найбільшу частину складають калій та кальцій. Трохи менше, але все одно у значній кількості, рослини отримають магній та фосфор.
Очевидно, що попіл корисний для рослин. Але треба правильно його застосовувати. Під час посадки картоплі золу можна сипати прямо в лунки. Це дозволить бульбині швидше формувати коріння. Проте одним попелом картопля точно не “насититься”. Тому грамотні господарі крім жмені золи додають в лунку також трішки перегною. Необхідно зовсім мало, щоб не нашкодити. Перегній та попіл варто присипати землею, а тільки тоді класти бульбину.

Якщо говорити точніше, то на кожну лунку треба додавати 10-15 г золи та 100-200 г компосту. А присипати землею необхідно для того, щоб не обпекти паростки на бульбині. Та й коли добрива картопля отримує забагато (а якщо її покласти прямо зверху, то його буде забагато), тоді вона починає гірше засвоювати мікроелементи.
Корисний попіл не лише під час висаджування картоплі. Його також можна використовувати протягом сезону. Для цього просто розсипте золу між рядками. Особливо корисно це робити перед дощем, тоді добриво буде поступово потрапляти до коренів, або після поливу по вологому ґрунту. Також можна готувати настій на попелі. Він дозволяє швидше доставляти поживні речовини до коріння та навіть допоможе захистити рослини від грибків.