Шкідники навіть ні на кілометр не наблизяться – 1 проста обробка, яка захистить калину від попелиці та молі

Калина – це рослина з потужними цілющими властивостями, яка досить часто прикрашає садові ділянки. Тож у цій статті досвідчені городники розповіли, як надійно вберегти цей кущ від шкідників.

Мабуть, багато хто з нас уже давним-давно знає, що такій дивовижній рослині, як калина, притаманні просто надзвичайні корисні властивості. Причому користь має не тільки сама ягода, а й кора рослини. Зокрема, у калині міститься величезна кількість різноманітних вітамінів, мікроелементів, кислот, природних антиоксидантів. Сік ягід дуже корисний під час застуди, зниженого імунітету та низки інших захворювань.

Досвідчені городники підтверджують, що ягоди калини здатні витримувати “потужні” морози, однак кущ зазвичай дуже сильно страждає від паразитів: попелиць, листовійок та пильщиків. Тож садівникам доведеться вчасно та систематично обробляти калину для того, щоб захистити її та інші сусідні багаторічники від шкідників.

Так, наприклад, садівникам рекомендується проводити обприскування калини розчином карбофосу з додаванням рідкого мила, але робити це потрібно тільки після збору врожаю. Цей спосіб захисту від шкідників надзвичайно дієвий, тому вони не матимуть змоги наблизитися до куща щонайменше рік.

Городники розповіли, як надійно захистити калину від шкідників
Городники розповіли, як надійно захистити калину від шкідників

Окрім того, експерти зазначили, що калина обожнює полив, особливо в період наливу плодів. Земля під кущем завжди має бути злегка вологою. Улітку кущ полюбляє дощ. Для калини потрібна ділянка на сонці або в легкій тіні. Ґрунт повинен бути родючим і з нейтральною кислотністю.

Якщо ви плануєте посадити калину на своїй ділянці, найкращим рішенням буде придбати саджанці в контейнерах. Їх варто висаджувати до настання морозів, щоб рослина мала достатньо часу для адаптації.

Якщо збирати калину до морозів, вона довго зберігатиметься в сухому вигляді в підвалі. Мити її перед зберіганням не радять. Якщо ж зібрати плоди після морозів – довго зберігати не вдасться. У такому випадку рекомендується занести ягоди до будинку, обмити їх водою та одразу переробити. Або ж, як варіант, також можна заморозити калину в морозильній камері.

Популярне

Подібні новини