Городники постійно шукають способи, як зекономити на добривах, при цьому не втрачаючи у якості врожаю, а навпаки – збільшуючи обсяг. Тут несподівано стають у нагоді рибні відходи, але не свіжі, а висушені і подрібнені. Для цього городники збирають голови, хребти, хвости – усе, що зазвичай летить у смітник. Їх потрібно ретельно висушити, а вже навесні, перед висадкою розсади, скласти у мішок і добре відбити молотком, щоб отримати “рибне борошно”.
Деякі городники просто вносять рибні рештки в ґрунт, але у вигляді порошку кістки зручніше змішувати з іншими добавками. Найкраще поєднувати їх із золою та зрілим компостом. Зола збагатить ґрунт калієм і захистить від деяких хвороб, а компост забезпечить органічне живлення. Разом ці складники створюють “потужний мікс”, який ідеально підходить для огірків, томатів та перцю. А собівартість йому – 0 гривень!

Суміш слід класти безпосередньо на дно лунки, щоб рослини впродовж довгого часу отримували поживні речовини і не страждали від нестачі мікроелементів. Ґрунт має щільно прикривати суміш, тому після внесення підживлення її потрібно засипати щонайменше пʼятьма сантиметрами землі. Лише після цього можна висаджувати розсаду.
Особливо добре реагують на такий склад томати. Кущі розростаються набагато швидше, формують міцне стебло й завʼязують велику кількість плодів. Огірки також “стартують” жвавіше й рідше хворіють, а перець буде смачний і яскравого кольору, що такий бачили лише на картинках. Та й інші культури будуть неабияк раді такій підживці.

Головне правило внесення “рибного добрива” – дотримуватись пропорцій і уникати надлишку рибної маси, щоб не приваблювати котів, собак та шкідливих комах. А ще краще – підготувати суміш заздалегідь і дати їй настоятися, тоді результат буде ще більш помітним. Спробуйте реалізувати цю ідею в новому сезоні!