Після висаджування розсади або висівання огірків не варто їх залишати без уваги. Звісно, вони ростимуть та навіть дадуть урожай. Але навряд він буде щедрим. Підживки огіркам важливі, як і решті городини. Але підбирати добрива треба грамотно. Це не обов’язково мають бути магазинні суміші. Натуральні аналоги часто є не менш цікавими та ефективними, проте коштують дешевше (іноді взагалі безплатні), а працюють м’якше та плавніше.
Один із таких варіантів — це звичайні дріжджі. Вони чудово підживлюють коріння, якщо все зробити правильно. В літрі теплої води розчиніть пачку звичайних дріжджів, потім долийте води до повного відра та залиште у теплому місці на кілька днів, щоб добриво настоялося. Помішуйте щодня, щоб розчин заграв. Достатньо по пів літра такого настою під кожен кущ, і огірки будуть міцними. Але цю підживку можна давати не більше 2-3 разів за сезон.

Звісно ж, коли мова заходить про натуральні підживлення, то не можна забувати про золу. Калій, фосфор, кальцій, магній та інші мікроелементи в одному добриві. Застосовувати можна золу і сухою, і у вигляді настою. У першому випадку треба посипати золу під рослини під час поливу. Якщо ж хочете швидше “доставити” поживні речовини до коріння, то зробіть настій: 3 столові ложки золи на літр, настоюйте 2 тижні, поливайте по пів літра на кущ.
Для підгодівлі також можна використати хліб. Необхідно замочити буханець у відрі води на ніч. Зранку хліб треба розім’яти та додати до відра 10 мг йоду. Після цього розчин розводиться 1:10. Ним можна поливати огірки раз на 5 днів. Також підживлювати рослини можна курячим послідом. Він теж містить багато мікроелементів, як і зола. Але послід дуже концентрований, тому його обов’язково треба розводити 1:20 та поливати по пів літра під кущ.