Усе це — завдяки одній ліані, яку досвідчені дачники давно називають не інакше як садовим чарівником. Мабуть, ви вже здогадалися, що йдеться про гліцинію.
Потужна, вишукана, витривала
Гліцинія (або вістерія) — це багаторічна дерев’яниста ліана, що вирізняється надзвичайною декоративністю. Її довгі суцвіття, схожі на квіткові гірлянди, звисають каскадами й створюють ефект живої драпіровки. Відтінки від ніжно-бузкового до білого чи навіть рожевого (залежать, звісно, від сорту).
Як правильно виростити гліцинію
Щоб гліцинія розкрила весь свій потенціал, важливо дотриматися кількох умов:
- Місце. Вибирають сонячне, захищене від вітру, тому що рослина потребує мінімум 6 годин прямого сонця на день.
- Ґрунт потрібен легкий, дренований, слабокислий або нейтральний. І ще одне: гліцинія не терпить застою вологи.
- Стосовно посадки:краще садити навесні. Молоді саджанці потребують опори — сітки, арки, альтанки.
- Полив повинен бути регулярним, але без перезволоження. А у спеку важливо не допустити пересихання коріння.
- Обрізка — ключ до рясного цвітіння. Тому влітку обрізають відростки на 5–6 бруньок, а восени — на 2–3, формуючи скелетні гілки.
При всьому тому гліцинія починає цвісти на 3–4 рік після посадки. Але щороку її декоративність тільки зростає.
Досвідчені садівники зазначають, що гліцинія ідеальна для створення природної тіні. Вона охолоджує повітря навколо, тому альтанки й зони відпочинку, обвиті нею, стають комфортними навіть у спекотні дні. Крім того, рослина щільно обплітає опори, ідеально ховаючи старі паркани, стіни будівель або непривабливі конструкції. Виглядає це завжди естетично і навіть трохи театрально.

Чим ще можна прикрасити вертикальні конструкції окрім гліцинії? Квітникарі охоче використовують й інші декоративні ліани. Наприклад: клематис, дівочий виноград, жимолость каприфоль, троянда плетиста, актинідія або всім добре відомий хміль.