Персикове дерево ніжне й трохи примхливе. Тільки ще не встигло початися літо, а дереві може з’явитися якась хвороба. Найчастіше на персику заводиться якщо не кучерявість, то борошниста роса. Вона викликається грибком і дуже швидко псує дерево. Спочатку на листках видніється біло-сірий пухкий наліт, наче хтось присипав мукою.

Потім цей наліт з’являється і на верхівках гілок, і навіть на маленьких зелених плодах. Листя скручується човником, починає сохнути і обпадає. Гілки починають рости повільно, верхівки викривляються, а подекуди й зовсім засихають. Якщо нічого не зробити, плоди або обсиплються, або виростуть криві й хворі.
Щоб цього не сталося, дерево треба обробляти. Найнадійніше — фунгіцидом. Він продається в магазині для городників. Його треба розвести у відрі води, зазвичай 12 грамів на 10 літрів, але краще завжди читати, що написано на упаковці. Обробляти персик треба повністю, і листя, і гілки, і стовбур. Але якщо вже скоро дозрівають плоди, тоді агресивні засоби краще не лити, бо вони можуть нашкодити дереву та фруктам.

У такому випадку добре підходить Фітоспорин. Це біопрепарат, який бореться з грибком, але не шкодить рослині. Його теж треба розводити у воді й обприскувати деревце кілька разів, поки грибок поступово не зникне.
Також можна звернутися до народних методів. У відрі гарячої води треба розчинити 100 грамів господарського мила і 2 столові ложки соди. Коли охолоне обробити все дерево. Але такий спосіб допомагає тільки на початку хвороби. Якщо вже все покрито білим нальотом, тоді сода не врятує і без фунгіциду не обійтись.