Здається, що поливати рослини ввечері – цілком логічна ідея, адже саме в цей час вони втомлені після спеки вдень. Вода не випарується одразу, а піде до кореневої системи. Так думає більшість садівників. Небезпека ховається там, де на неї ніхто не чекає. За словами експертів, краще змінити підхід до звичної справи.
Коли поливати город
Після спекотного дня ґрунт остигає не одразу. Земля довго зберігає в собі тепло. Повітря охолоджується набагато швидше. Виникає важливий момент – точка роси. Вологе й тепле повітря над прогрітим ґрунтом зустрічається з холодним нічним повітрям. У результаті на ділянці з’являється рясна роса. Якщо у такому випадку ще й полити грядку, ви спричините надмірне зволоження ділянки.

Листя та стебла, вся поверхня ґрунту залишатимуться мокрими не просто кілька годин, а всю довгу ніч. Це стане ідеальними умовами для виникнення хвороб. Грибкові спори, які завжди є у повітрі та ґрунті, чекають на літню прохолоду у поєднанні з вогкістю. Фітофтора на томатах і картоплі, борошниста роса на огірках, кабачках і цибулі, різна гниль – все це активізується саме в умовах червневих ночей.

Річ у тім, що вода просто не встигає випаруватись чи проникнути глибоко в ґрунт, а тому застоюється біля кореневої шийки. Коріння молодих рослин замість того, аби дихати, просто задихається в холодній землі. Розвиток кореневої системи сповільнюється, а імунітет дуже стрімко падає. Все це робить рослини легкою мішенню для шкідників і хвороб.