Кум-аграрій насварив за мою недбалість: виявляється, що ці 5 культур не потрібно підживлювати у червні

Не всі культури потребують підживлення в червні. Для деяких воно навіть буде зайвим. Через це врожай може вийти меншим або не таким смачним. Запам'ятайте список та не підживлюйте ці рослини.

Підживлення городу є дуже важливим і потрібним. Але не завжди. Деяким рослинам підгодівля в червні не допоможе. Іноді вона може навіть нашкодити. У першу чергу це стосується культур, які швидко дозрівають чи вже уповільнюють свій ріст ближче до збору врожаю. Наприклад, редиска та шпинат. Ці культури ростуть швидко. Тому їх можна взагалі не підживлювати додатково. Якщо грядки у вас родючі, то цього вистачить. Якщо ні, тоді перед посівом підживлюйте ґрунт, а не після. Інакше рослина може піти в стрілку, а не формуватиме врожай. Особливо якщо на вулиці спека.

Ранню капусту, яка вже почала формувати головку, теж краще не чіпати. Звісно, можна дати трішки фосфорних та калійних добрив. Але дуже помірно. Якщо не впевнені з кількістю, то ліпше залишити без підживлення взагалі, аніж переборщити з ним. Те ж саме стосується бобових. Їм не надто потрібна підтримка городників. Квасоля, горох та решта бобових вміють самостійно “забирати” азот з ґрунту, а тому його давати точно не треба. Мінеральні добрива для таких культур будуть зайвими, але можна дати трішки органіки. Бажано рідкою підживкою по вологій землі.

До речі, іншим рослинам, які азотного підживлення потребують, в червні не завжди доречно його давати. Наприклад, якщо ваша розсада перцю, помідорів та огірків вже укорінилася та почала активно рости після підживлення, то варто давати рослинам калій, фосфор, кальці, а не азот. Останній, ймовірно, вони ще не повністю засвоїли від попередніх підживлень. І якщо ви продовжите ним “годувати”, рослини нарощуватимуть зелену масу, але погано формуватимуть зав’язі та плоди. Тому від добрива, наскільки б вони корисними не здавалися, іноді краще не давати чи обмежити.

Популярне