Щойно перець почав цвісти – якомога швидше дайте 2 ковпачки цього засобу: врожай попре

На етапі цвітіння перець потребує підтримки. Але не потрібно купи дорогих добрив. Навіть однієї невеликої підживки буде достатньо для того, щоб покращити зав'язі та збільшити майбутню врожайність.

Коли перець починає цвісти, це дуже важливий момент. Саме зараз йому потрібна додаткова підтримка, бо вся сила йде на формування зав’язі. Якщо дати вчасно підживлення, кущ краще цвіте, не скидає квіти й дає більше плодів. Це важливо, бо рослина зараз активно розвивається, тому будь-який стрес (перепади температур, дефіцит харчування, спека тощо) погіршує її ріст. А підживка допомагає зробити перець міцнішим і родючішим.

Одним з найкращих добрив для перцю, який уже цвіте, є гумат калію. Його потрібно всього 2 ковпачки на відро води. Близько 10-15 мл. Якщо у вас він в порошку, то це приблизно 1.5-2 г. Такий розчин не лише дає підживлення, а ще й зміцнює коріння. А міцніше коріння означає швидший ріст і краще цвітіння. Головне — не поливати рослини, коли на вулиці спека. Краще робити це самого ранку або ввечері, коли сонце зайшло і температура спала.

Фермери порадили найкраще добриво для квітучих перців
Фермери порадили найкраще добриво для квітучих перців

Також можна використовувати настій деревного попелу — він багатий на калій і фосфор, які особливо потрібні саме під час цвітіння. Для цього золу залийте теплою водою і залиште настоюватися на добу (десь 2 склянки на відро). А після цього процідіть та поливайте під корінь. Можна чергувати це з органічними настоями, наприклад, з кропиви або іншої зелені. Головне, щоб суміші не були надто концентровані, бо це нашкодить.

Мінеральні добрива також будуть доречні. Зазвичай вони продаються або універсальні (наприклад, 19-19-19), або для перцю та томатів. Конкретну кількість та поради щодо застосування треба читати на добриві, яке купите. Але в усіх випадках краще брати приблизно на 30% менше, ніж вказано. Особливо якщо використовуєте органіку, яка теж дає додаткове підживлення. І не забувайте про регулярний, але помірний полив грядок.

Популярне