Коли моя морква почала нервово шепотітися про морквяних мух, я зрозуміла — пора діяти: 1 секретний засіб

Погодьтесь, у світі садівництва не обов'язково йти на компроміс між ефективністю та екологічністю, бо іноді найкращий захист — у нашій кухні, у нашому саду і в нашій мудрості.

Морквяна муха (Chamaepsila rosae) — маленька, ніжна, але дуже настирлива комаха, яка з’являється в період активного росту моркви й не тільки. Вона має тоненький чорний тулуб і червонуваті очі, і її розмір не перевищує 4-5 мм. Основна небезпека полягає у тому, що саме її личинки — мізерні, але дуже голодні — проникають у корінь моркви й з’їдають її зсередини.

Городники поділились дієвим засобом проти морквяної мухи

Це призводить до того, що коренеплід стає нерівним, гірким на смак і практично непридатним до вживання. Від появи мухи до появи її личинок проходить всього кілька днів, і виловити її вже на початковій стадії дуже важко.

Зі свого боку, морквяна муха — справжній майстер приховування. Вона відкладає яйця під час цвітіння рослин, особливо якщо ґрунт надто вологий і теплий. І хоча багато городників борються з нею хімікатами, є способи, що не вимагають великих витрат і ризику для навколишнього середовища.

Методи боротьби з морквяною мухою

Зазвичай використовують комплекс заходів: від сівозміни й обробки ґрунту до застосування інсектицидів. Однак найдієвішим і найекономнішим способом, який не вимагає хімії, є застосування народних засобів. Саме вони здатні створити невидимий бар’єр і відлякати шкідника, не шкодячи при цьому ні рослинам, ні довкіллю.

Найкращий народний і бюджетний засіб

Цей засіб не лише перевірений роками, а й дуже доступний. Для його приготування вам знадобиться:

  • 2-3 головки часнику або кілька великих цибулин
  • 10 літрів води
  • 1 чайна ложка рідкого господарського мила (або будь-якого мийного засобу без хімічних добавок)

Отже, подрібніть часник або цибулю на дрібні часточки й залийте їх водою і залиште настоюватися на добу, а потім процідіть розчин і додайте мило, щоб краще прилипав до рослин. Надалі обприскуйте моркву зранку і ввечері, особливо у період цвітіння та активної появи шкідника. Цей настій має сильний запах, який морквяна муха не переносить і боїться.

Популярне