Городники знають чимало цікавих способів покращення врожайності. Деякі з них відомі всім. Інші менш популярні. Частина методів навіть можуть здивувати, бо виглядають трішки абсурдними. Наприклад, використання риб’ячих голів для підживлення огірків. Це ж явно дивна ідея. Особливо в спеку, коли через голови на грядках буде не дуже приємний запах. І все так. Але якщо на грядках нормально циркулює повітря, то сильної проблеми не буде.
До того ж цей недолік повністю компенсується підживленням. Причина в тому, що риб’ячі голови містять чимало фосфору та азоту, а також деякі інші мікроелементи. І всі вони в доступній для огірків формі. Тобто риб’ячі голови поступово розкладаються, насичують ґрунт, а з нього огірки отримують харчування. Потім рослина краще росте, активніше цвіте, а зав’язі не опадають. Та й на смак плодів така підживка також впливає дуже добре.

Але використовувати голови потрібно з розумом. Якщо робите це під час висаджування розсади, тоді потрібно в кожну лунку покласти 2-3 голови й добре присипати землею. А уже наверх розсаду. Тоді смороду буде мінімум, а користі — максимум. Якщо огірки вже ростуть, тоді збоку, на відстані 10-15 см навколо рослини в різних місцях закопайте ті ж 2-3 риб’ячі голови. Глибина має бути 15-20 см, щоб запах риби не привертав увагу тварин.
Якщо немає достатньо риб’ячих голів, щоб підживити усі рослини на грядках, то можна використати інші добрива. Наприклад, кісткове борошно, курячий послід, розведений 1:15 водою, зелені настої з кропиви або інших бур’янів тощо. Головне — не перегодовувати, бо надлишок добрив може бути гіршим, ніж невеликий дефіцит. До речі, для підживки підійдуть також інші рибні залишки з кістками. Тож не обов’язково шукати саме голови.