При перших квіточках на картоплі – терміново: кум-садівник обприскує бадилля – і бульби так і пруть із землі

Зазвичай у період цвітіння картопля активно формує бульби й потребує посиленого живлення. Дізнайтеся, який простий, але дієвий засіб допоможе значно підвищити врожайність без зайвих витрат і зусиль.

У цьому матеріалі садівники та городники із багаторічним досвідом розповіли дачникам, чим необхідно обов’язково підгодувати картоплю під час цвітіння.

Мабуть, ні для кого не секрет, що під час періоду цвітіння картопля найбільше вимагає потужного живлення, оскільки саме в цей час відбувається інтенсивне нарощування бульб. Якщо ж вчасно та правильно не підживити кущі, тоді наприкінці сезону можна зібрати лише “горошок”.

Як відомо, поливати картоплю достатньо проблематично. У зв’язку з цим переважна більшість дачників обирає більш легке, проте при цьому в жодному разі не менш ефективне підживлення по листку. Його перевага ще й у тому, що воно не тільки якісно насичує кущі мікроелементами, а ще й надійно захищає картоплю від різноманітних небезпечних шкідників.

За словами досвідчених садівників, процедуру зазвичай проводять у червні – саме в цей час у середній смузі починає активно цвісти ця культура. Жодних дороговартісних хімічних засобів – із легкістю підвищити врожайність можна за допомогою всього лише одного надзвичайно популярного “порошку”.

Садівники розповіли, чим підгодувати картоплю під час цвітіння
Садівники розповіли, чим підгодувати картоплю під час цвітіння

Зокрема, мова йде про звичайну золу – неймовірне джерело калію, фосфору, кальцію та багатьох інших корисних мікроелементів, які вкрай необхідні для росту й розвитку бульб. Тож для обприскування потрібно приготувати дієвий зольний розчин.

Усе, що вам необхідно буде зробити, – це розчинити один літр золи в десяти літрах води та залишити суміш настоюватися орієнтовно одну добу. Після цього настій слід процідити та залити його в обприскувач. Обробляти ним бадилля рекомендується виключно лише у вечірній час – і підживлення можна вважати виконаним.

Окрім того, забігаючи наперед, фахівці попереджають: у липні на садівників та городників, як правило, чекає “нашестя” колорадського жука – тож підготуватися варто заздалегідь. Так, наприклад, із народних засобів можна використовувати ефективний березовий дьоготь для обприскування по листю (чотири столові ложки на два літри води).

Популярне