Мало хто знає, що виростити таке дерево легко навіть з одного живця, якщо посадити його правильно, шовковиця житиме десятки, а інколи й сотні років – мовчазний охоронець вашого двору.
Коли садити і як вибрати живець
Найкращий час для вкорінення – кінець червня – липень. Вибирайте молоді пагони без плодів, завдовжки 20-30 см, з 3-5 листочками, живець має бути гнучкий, але не м’який. Зріз робіть косо, нижнє листя видаліть повністю.

Секрет вкорінення, який працює безвідмовно:
- Занурте живець у стимулятор росту (типу “Корневін”) на 6-8 годин.
- Підготуйте суміш: 1 частина піску + 1 частина торфу.
- Висадіть живець під нахилом 45° у вологий ґрунт, заглибивши на 2-3 бруньки.
- Накрийте банкою або обрізаною пляшкою – це створить ефект парника.
- Поливайте кожні 2 дні, притіняйте від прямого сонця.
Уже через 3-4 тижні з’являться корінці, а ще через місяць живець можна пересаджувати на постійне місце.
Де садити шовковицю плакучу
Це дерево любить сонце і не терпить застою води. Ідеальне місце – уздовж доріжок, біля альтанок або в центрі ділянки. Її коріння глибоке, міцне, тому садити краще одразу на десятиліття вперед.
Догляд мінімальний – результат максимальний
Шовковиця витривала до спеки, посухи, морозів і практично не хворіє. Раз на рік підживіть компостом і зробіть легку обрізку – дерево щедро віддячить густою кроною і солодкими ягодами.

Посадивши шовковицю плакучу один раз за всіма правилами, ви створите в саду не просто декоративну окрасу, а родинне дерево, яке може радувати не одне покоління. І не дивуйтеся, якщо через сто років хтось із онуків скаже: “Це посадив ще дідусь!”.
Тож, будь ласка, все у ваших руках, якщо ви хочете мати хоча б одне дерево в саду, яке можно буде назвати довговічним, це буде саме шовковиця.