У цій статті садівники та городники із багаторічним досвідом розповіли про особливості вирощування та підживлення кавунів у теплицях.
Як відомо, кавуни доволі непогано ростуть у відкритому ґрунті, проте вони бояться різких похолодань, які в нашій країні, на жаль, час від часу трапляються. У зв’язку з цим досвідчені садівники вважають за краще вирощувати кавуни у теплиці. Так, наприклад, експерти радять обирати для посадки гібриди і так звані ранньостиглі сорти.
За словами садівників, кавуни достатньо погано переносять пересадку, тому рекомендується закладати насіння в окремі стаканчики (об’ємом приблизно 300-400 мл). Для цього один стаканчик слід розрізати з двох боків (до самого дна), а потім у нього вставити інший. Таким чином саджанець після цього легко виймається разом із грудкою землі.
При цьому зверніть увагу, що для середньої смуги України, на думку фахівців, оптимально висівати кавуни на розсаду орієнтовно в середині квітня.

Підгодівля кавунів
Підживлення варто здійснювати кілька разів. Зокрема, перше – при появі листочків, друге – через десять днів після висадки у теплицю, третє знадобиться під час формування бутонів, четверте – у період цвітіння. Далі, в період росту плоду, необхідно буде ще два-три рази підживити рослини. Це значно поліпшує розмір і смакові якості.
У розсадний період досвідчені садівники рекомендують підгодовувати кавуни комплексними мінеральними добривами або ж кальцієвою селітрою.
Через десять днів після пересадки в теплицю можна використовувати азофоску – суміш азоту, фосфору і калію (по 16%). Також можна вносити пташиний послід і коров’як.
Далі експерти радять калійно-фосфорні добрива, наприклад, суперфосфат із вмістом фосфору до 20%. Окрім того, можна також використовувати деревну золу.