Картопляні та морквяні шкірки, хвостики від помідорів, листя капусти, лушпиння цибулі, яєчна шкаралупа, залишки чаю та кави, усе це може стати справжнім скарбом до вашого городу, адже органіка збагачує ґрунт і відновлює його родючість. Якщо регулярно закопувати такі відходи, ґрунт буквально оживає, і всі культури скажуть вам “дякую” за таке підживлення.

Щоб використати овочеві відходи як добриво, необов’язково мати компостну купу, адже багатьом не подобається запах, який навколо неї стоїть. Усе набагато простіше — збираєте органічні кухонні відходи крім м’яса, жирів і спецій, вони не підходять. Потім на городі викопуєте неглибоку ямку, закидаєте туди все, присипаєте землею, і готово.
Можна зробити кілька таких “тайників” ще восени або на початку весни. І вже через 1,5-2 місяці, коли все перепріє, це буде повноцінне добриво. Його можна перекопати в цій ямі разом з ґрунтом, вибрати і потім підкладати в луну. Особливо добре реагують на таку підгодівлю зелень, цибуля, та й огірки з кабачками будуть не проти.

Ви ще помітите, що згодом у тому місці, де були закопані відходи, з’являється багато дощових черв’яків. Це добрий знак для городу, адже ґрунт став живим, добре дихає і затримує вологу. Для зручності кухонні відходи можна зсипати в пакет і виносити раз на кілька днів.
Якщо хочете прискорити процес, можете дрібно різати шкірки або перемелювати їх у блендері з водою, і така маса буде ще швидше перегнивати і вже за пару тижнів можна буде діставати готове добриво. Не забувайте й про паперові серветки, їх також можна закопувати, головне, нн вологі, а тільки з паперу.