Після 20 червня раз на тиждень поливаю грядки одним і тим самим настоєм – жодна тля не сідає, працює на 100%

Часто городники стикаються з проблемою, що грядки заполонив непроханий гість — попелиця. Але дачники вже перевірили на власному досвіді різні методи боротьби з нею, і поділилися найдієвішими.

Попелиця один із найнебажаніших гостей на городі. Оселяється на рослинах, як у себе вдома, і просто висмоктує з них всі сили. Через це рослина сповільнюється в рості, починає жовтіти і може зовсім загинути. Особливо небезпечна попелиця в червні, оскільки розмножується зі швидкістю світла, ще й приносить за собою хвороби.

Городники розповіли дієвий розчин від попелиці та інших шкідників
Городники розповіли дієвий розчин від попелиці та інших шкідників

Щоб не чекати, поки попелиця окупує грядки і пожере весь врожай, городники готують дієвий розчин. На 10 літрів води беруть 2 столові ложки кальцинованої соди, 1 чайну ложку йоду та трохи рідкого господарського мила. Такий розчин не лише знищує вже наявну тлю, а й створює на листі захисну плівку, яка не дає новим шкідникам поселитися на листях. Обробку достатньо проводити раз на тиждень, а кальцій в соді буде ще трохи підживлювати рослину.

Але знищити саму попелицю це лише половина справи. Якщо на ділянці є мурахи, вони знову принесуть попелицю туди, де її і не було. Між цими двома комахами давня “дружба”, мурахи пасуть тлю, переносять її по рослинах, захищають від хижаків і навіть селять у зручніших місцях. А все заради солодкої рідини, яку тля виділяє, називається медяна роса, яку мурахи обожнюють.

Городники розповіли дієвий розчин від попелиці та інших шкідників
Городники розповіли дієвий розчин від попелиці та інших шкідників

Тому боротися треба комплексно. Якщо обприскувати рослини настоєм із содою, йодом і милом, то зникає попелиця. А якщо полити місця скупчення мурах слабким розчином оцту і мила, підуть і вони. Мурахи не переносять запаху оцту, і переповзуть до недоброзичливого сусіда, який смажить щодня шашлики, і з вами не ділиться.

Популярне