За 3 тижні до збору моркви посипаю грядки “цим” – виростає така солодка, що аж щоки зводить

Ледь солодка морква годиться геть не для всіх страв, тому головне завдання городника – виростити смачні та цукристі коренеплоди. Як цього досягти – розповідаємо далі.

Посіяти моркву і чекати на врожай – ось найлегший шлях отримати коренеплоди. Але якими вони будуть на смак, якщо не приділяти грядкам увагу в потрібній кількості? Поливу та прорідження замало, щоб мати солодкі морквини на столі. Усі городники мають свої секрети успіху, а ми сьогодні розповідаємо про один з них – суперфосфат.

За 3-4 тижні до викопування моркви, зазвичай це середина або кінець серпня, грядку треба підживити суперфосфатом. На квадратний метр йде всього одна столова ложка гранул (близько 15-20 грамів). Їх треба неспішно й рівномірно розсипати між рядками, намагаючись не потрапити на бадилля, а потім вже ретельно полити все водою.

Чому саме фосфор і саме в цей час?

Справа в тому, що фосфор – це той елемент, який відповідає за перетворення крохмалю в цукри. Коли морква вже майже дозріла і не витрачає сили на зростання бадилля, фосфор допомагає їй накопичити солодкість у коренеплодах. Суперфосфат розчиняється повільно, тому якраз встигає “попрацювати” в той період, коли морква активніше за все накопичує цукри.

Городники розповіли, чим підживити моркву незадовго до збору врожаю
Городники розповіли, чим підживити моркву незадовго до збору врожаю

Ця підживка – не для того, щоб морква виросла більшою (хоча часто так і буває). Вона саме для покращення смаку. Після такого добрива морква стає по-справжньому солодкою, як з дитячих спогадів. Особливо це помітно, якщо літо видалося прохолодним або дощовим – у такі роки морква часто виходить несолодкою без додаткового підживлення.

Ті, хто регулярно використовує цей метод, кажуть, що різниця відчутна одразу. Тільки відкусивши шматочок моркви, можна відчути, яка вона стала солодка й смачна. А ще городники помітили приємний “бонус”. Суть в тому, що морква набирає більше цукрів, а тому довше зберігається протягом року. Тому завдяки цьому підживленню ви ще й забезпечуєте себе смачними коренеплодами на довгий час вперед!

Популярне