На півдні України баклажани вирощує чимало городників. Не дивно, що там у більшості господарів є якість секрети щодо збільшення їхньої урожайності. Звісно, добрива — це добре та потрібно. Як і правильний полив або хороший сорт. Але не всі знають, що на врожайність “синеньких” може впливати навіть сусідство з іншими рослинами.
Особливо доречними поруч з баклажанами будуть базилік, нагідки та чебрець. Перший відлякує деяких шкідливих комах і робить грядки ароматнішими. А дехто навіть стверджує, що він покращує смак баклажанів. Нагідки корисні тим, що приваблюють комах, які харчуються попелицею, білокрилкою та іншими “небажаними гостями”. Цибуля та часник також будуть корисні біля баклажанів. Вони працюють, як природні антисептики для ґрунту.
Жодна з цих рослин не конкурує з баклажанами, бо у них коріння на іншій глибині, та й поживні речовини їм треба трішки інші. А деяка городина навіть може сама підживлювати своїх “сусідів”. Наприклад, бобові або люпин. Вони можуть “захоплювати” азот в повітрі та насичувати ним ґрунт. А це корисно для нарощування зеленої маси. Краще встановлювати на спільних грядках крапельний полив, бо через щільну посадку поливати вручну не так зручну.
Висівати “компаньйонів” бажано за тиждень-два до висаджування розсади баклажанів. Хоча вони не конкурують з ними, все ж надто тісно засаджувати грядку не треба. Оптимально чергувати рядами. Якщо це бобові, тоді варто робити більші відстані між рядами. Якщо базилік, чебрець чи цибулеві, тоді можна й менші. Про звичайні підживки теж не варто забуватися. Без них рослини поруч з баклажанами мало на що зможуть вплинути.