У цьому матеріалі садівники та квітникарі з багаторічним досвідом поділилися із дачниками одним простим, але при цьому неймовірно ефективним способом розмноження клематісу для розширення куща.
За словами фахівців, червень є одним із найкращих періодів для ефективного розмноження клематісів. Як відомо, під час живцювання клематіс вкорінюється неохоче. Однак, використовуючи спосіб відводків, можна досягти 100% вкорінення. Такий метод особливо добре підходить для кволих кущів з рідкими гілками. Наступного року вони вже зростатимуть стіною.
Для вкорінення чудово підходять нижні частини пагонів рослини, які починають дерев’яніти. Необхідно зняти з опори одну або кілька батогів. Далі слід викопати канавку глибиною 8-10 сантиметрів у тому місці, де хочете бачити розрослий клематіс, та покласти у неї зняту з опори гілку.
Після цього досвідчені садівники рекомендують дуже щільно притиснути до землі та зафіксувати шпильками батоги в місцях із вузлами та листям, а потім засипати ґрунтом і полити.

Як зазначили експерти, верхівки покладених у канавку батогів, які ще дуже м’які й гнучкі, можна пришпилити трохи пізніше – у міру їхнього відростання та одеревіння. Можна також паралельно прикопати у другу канавку і ще один батіг.
При цьому поливати канавку слід вчасно, у жодному разі не допускаючи пересихання ґрунту. Уже до осені в місцях зіткнення із ґрунтом батоги дадуть коріння. Наступного року рослина випустить пагони, які і допоможуть значно розширити кущ.
Якщо ж ви хочете окремий кущ клематісу, тоді восени необхідно обов’язково розрізати батіг, викопати вкорінений живець і пересадити його у потрібне місце.