До липня я завжди мала бліді кабачки, поки не спробувала 2-хвилинну підживку від куми з села: вона знає толк

Здається, що кабачки вирощувати зовсім не складно. Але насправді навіть така невибаглива культура може дати не надто хороший врожай, якщо її вчасно не підживити. Розповідаю рецепт найкращого добрива.

Кабачки — не надто вибаглива культура. Але навіть вони ростимуть й родитимуть не дуже добре, якщо не зможуть нормально “харчуватися”. І дуже часто це відбувається в липні. На початку, в середині чи в кінці — це залежить від часу посадки рослин та стану городу. Але навіть щедрий ґрунт поступово виснажиться, бо кабачки візьмуть чимало поживних речовин для нарощування зеленої маси, формування зав’язей та майбутніх плодів.

Тому кабачки потрібно періодично удобрювати. Базова підживка для них готується дуже просто. Необхідно взяти 1 чайну ложку нашатирю та розчинити його у 1 літрі води. Це кількість, яка треба для однієї рослини. Тобто якщо на вашому городі росте 5 кущиків кабачків, то змішайте 5 чайних ложок нашатирю з 5 л води. Готовий розчин потрібно поливати під корінь (не лийте його на листя). Робіть це зранку або під вечір, коли немає сонця.

Городники пояснили, як підживлювати кабачки в липні для гарного врожаю
Городники пояснили, як підживлювати кабачки в липні для гарного врожаю

Перед застосуванням добрива багато також вилити навколо кожної рослини ще 1-2 л звичайної чистої води, а вже потім підживку. Нашатир хороший тим, що він дає кабачкам азот у доступній формі, тому рослина може його дуже швидко засвоїти. Тож зміни можна помітити вже за кілька днів: листя, яке було блідим, починає зеленішати, плоди починають рости активніше та стають смачнішими. Але важливо не переборщити з добривом.

Легкий дефіцит азоту — краще, ніж надлишок. У більшості випадків кабачкам вистачить одного поливу. Але якщо у вас дуже виснажений ґрунт, то можна повторити полив через 10-14 днів. Крім розчину нашатирю кабачкам корисно дати настої золи та яєчної шкаралупи. Вони дадуть рослинам фосфор, калій та кальцій, які впливають на розмір і смак плодів. Або просто купіть відповідні добрива в магазині, якщо хочете все собі спростити.

Популярне