Компоти варила, варення варила, з цукром їла, а полуниця ще плодоносить: все тому, що 3 рази полила настоєм

Щоб полуниця плодоносила не тільки сезон, а й трохи довше, потрібно знати секрет — як підживлювати. Якщо дати ягоді ті мікроелементи, яких вона потребує, то мати домашні ягоди можна навіть в липні.

Полуниця, це одна з тих ягід, на яку люди чекають майже всю зиму, і як тільки вона зʼявляється на базарі чи на грядках, то це справжнє свято. Та ось у чому подвох, скільки б її не було, завжди хочеться більше. І от як раз проблема в тому, що плодоносить вона швидко і мало, два-три тижні й ягода відходить. Але досвідчені городники вже давно знайшли спосіб, як продовжити сезон полуниці на кілька тижнів, а то й до самого липня.

Городники розповіли, чим поливати полуницю, щоб вона плодоносила довше
Городники розповіли, чим поливати полуницю, щоб вона плодоносила довше

Річ у тім, що полуниця дуже любить калій і фосфор. Саме ці елементи відповідають за зав’язування нових ягід, соковитість, солодкий смак і навіть розмір плодів. У звичайному ґрунті цих речовин часто не вистачає, особливо якщо їх не вносити їх додатково. Тому й виходить, що на грядці стоїть гарна зелень, а плодів вже немає.

Щоб цього не сталося, городники радять поливати полуницю калійно-фосфорним добривом регулярно. Його не треба змішувати вручну або шукати окремі компоненти, сьогодні вже все готове продається у магазинах для дачників, в пакетиках по 25 грамів. Цього якраз вистачає, щоб розвести на 10 літрів води і  далі просто поливати кущики під корінь відтоді, коли вже почалось цвітіння.

Городники розповіли, чим поливати полуницю, щоб вона плодоносила довше
Городники розповіли, чим поливати полуницю, щоб вона плодоносила довше

Повторювати такий полив треба кожні 12-14 днів весь період цвітіння і плодоношення. Частіше не треба, щоб теж не перенаситити занадто, але й не варто розраховувати, що одного поливу буде достатньо. Окремий плюс, що такі підживки діють м’яко, не спалюють коріння і не шкодять ґрунту, а результат видно неозброєним оком. Та й ціна питання не висока, пакетик такого добрива коштує в межах 25 грн за штуку.

Популярне