Думала, що гриби повиростали – а то часник “попер” у ріст: до сміху проста підживка для кремезних голівок

Виростити великі головки часнику не так вже й складно, якщо знати, чим підживити рослини. Досвідчені городники залюбки діляться своїм досвідом та лайфхаками, які стануть у нагоді кожному дачнику.

Що б там не казали сусіди, а виростити величезні головки часнику під силу не кожному. А все тому, що більшість вважає, що для цього потрібно мати в арсеналі багато добрив, вчасно їх вносити та ледь не ночувати на тих грядках. А насправді не такий страшний чорт, як його малюють, тому нижче буде рецепт простого підживлення, завдяки якому можна досягти бажаних результатів.

Одним із найкращих засобів для підживлення вважається звичайна деревна зола, як би це банально не звучало. Та варто розуміти, що вона не просто збагачує ґрунт поживними речовинами, а й покращує його структуру, роблячи землю більш пухкою. Саме в таких умовах коренева система часнику розвивається на 10 із 10.

Городники розповіли, як виростити великі головки часнику
Городники розповіли, як виростити великі головки часнику

Щоб приготувати цей корисний розчин, достатньо взяти склянку золи (відбірної та чистої, без усіляких зайвих домішок) й розчинити її у відрі чистої води кімнатної температури. І от вже потім цим настоєм треба полити грядку під корінь. Таку процедуру доцільно проводити кілька разів за сезон, щоб побачити ефект.

Окрім золи, багато хто користується нітрофоскою. Бо вона містить усе необхідне для повноцінного росту й формування головки. Для приготування розчину можна взяти дві столові ложки нітрофоски на 10 літрів води. Сумішшю поливайте часник під корінь, попередньо поливши ґрунт водою.

Також дуже важливо памʼятати, що часник любить, щоб було багато вільного місця, сонячна ділянка і полив “за розкладом”. Зайвий полив або загущена посадка можуть не просто сповільнити розвиток, а й призвести до багатьох хвороб, які зведуть усі зусилля нанівець. Добре, якщо між рослинами є відстань, і повітря може вільно циркулювати.

Головки з таким дбайливим доглядом виростають щільні, соковиті, не мізерні, а прям величезні, ще й довго зберігаються. Спробуйте цей метод самі й порадьте сусідам, адже добро повертається сторицею. Бажаємо щедрого врожаю!

Популярне