Липень – це пік росту і формування зав’язі на кущах томатів. У цей період рослини потребують не просто догляду, а конкретних і вчасних дій. Найбільше сил у куща йде на формування плодів. А тому важливо допомогти рослинам зберегти енергію, а не витрачати її просто так. Якщо затягнути з пасинкуванням чи залишити кущ без добрив, тоді замість великих соковитих помідорів отримаєте зарослі на городі та дрібні плоди.
Коли необхідно пасинкувати томати?
Це потрібно робити не раз, а кожні 10-14 днів. Так, видаляти нові пагони варто протягом усього літа, щоб рослина не витрачала сили на них. У липні вони ростуть особливо активно, тож видаляти їх важливо вчасно. А якщо цього не зробити, то поживні речовини кущ витрачатиме переважно саме на ці пагони, від яких ніякого толку немає. Для початку зрізайте не багато, десь 1-2 пасинки за раз, щоб рослина не відчувала стрес. Робити це варто ввечері чи вранці. Погода обов’язково має бути сухою. Якщо прогнозується дощ, то відкладіть роботу.
Якщо не пасинкуватимете томати в липні, то можете втратити до 40% потенційного врожаю.

Чим підживлювати кущі на початку місяця?
У цей період потрібне комплексне підживлення. Зараз ідеальний час для внесення:
- Фосфору – відповідає за зав’язь і зміцнює коріння.
- Калію – сприяє наливанню плодів і підвищує стійкість до хвороб.
- Мікроелементів – бор, магній, залізо, які підтримують кущ.
Підживка може бути коренева (тобто полив під кущ) та позакоренева (обприскування по листю). А краще одразу обидва способи з різницею у 3-4 дні між ними та 12-15 днів між ідентичними методами. При цьому не забувайте гарно поливати. Оптимально це робити раз на 3-5 днів і так, щоб земля була вологою на глибині 20-25 см.