Додаю у золу 1 інгредієнт і підіймаю її ефективність в 3 рази: найкраща підкормка для всього, що є на городі

Кожен городник знає, що деревна зола, це ефективне та корисне добриво для всього городу. Але чи знали ви, що 1 просим інгредієнтом можна збільшити її користь вдвічі?

Зола на сьогодні одне з найпопулярніших і водночас найбільш універсальних натуральних добрив. Її використовують майже для всього: томатів, огірків, перців, капусти, буряків та навіть ягідних кущів. У деревній золі містяться калій, кальцій, фосфор, натрій та інші мікроелементи, які важливі для росту і розвитку рослин. Але щоб зола дійсно працювала на повну силу, її варто правильно підготувати до внесення.

Городники розповіли, що додати в золу для підвищення ефективності
Городники розповіли, що додати в золу для підвищення ефективності

В першу чергу важливо, щоб зола була чистою. Підійде тільки деревна зола з грубки або мангала, де спалювали виключно сухе дерево без фарби, лаку, плівки чи інших домішок. Не підходить зола після спалювання побутового сміття, фанери, ДСП або паперу з друкарською фарбою.

Зазвичай золу вносять у сухому вигляді прямо в ґрунт або готують зольний настій. Але є простий спосіб зробити це добриво ще ефективнішим. Для цього потрібно знизити його лужність, бо надмірна концентрація лугу може “обпекти” ніжне коріння рослин. Щоб уникнути цього, достатньо додати у настій золи трохи оцту — саме він допоможе зменшити pH і перетворити розчин на більш м’який для кореневої системи.

Городники розповіли, що додати в золу для підвищення ефективності
Городники розповіли, що додати в золу для підвищення ефективності

На відро води обʼємом 10 літрів беруть одну склянку деревної золи та додають 2 столові ложки столового оцту. Коли зола вступає в реакцію з оцтом, утворюються м’які солі, у такій формі калій, кальцій та інші елементи розчиняються у воді краще, а головне — легше засвоюються рослинами. Настояти суміш потрібно 1-2 години і потім поливати все, що забажаєте. Такий полив не тільки живить, а й знезаражує ґрунт, допомагає протистояти грибковим хворобам, зміцнює імунітет рослин.

Популярне