Мабуть, ні для кого не секрет, що дуже часто натуральні засоби виявляються не менш дієвими, аніж спеціальні хімічні препарати, а в деяких випадках навіть перевершують їх.
Тож, за словами досвідчених садівників, для боротьби з такими шкідниками, як попелиця, довгоносики та плодожерки, зовсім не обов’язково вдаватися до токсичних хімікатів. Цілком реально можна обійтися без “хімії”, застосовуючи тільки хвойні гілки, воду і трішки терпіння. Такий перевірений часом спосіб дозволяє дачникам надійно захистити свої насадження, не завдаючи шкоди ані рослинам, ані корисним комахам.
Компоненти:
Для створення натурального інсектициду знадобляться: молоді пагони сосни, гаряча вода (температура приблизно 50 градусів) та рідке мило (звичайне господарське, без ароматизаторів).
Як правильно приготувати хвойний розчин?
Процес приготування дуже простий: ретельно подрібнюємо хвойні гілки, щоб максимально вивільнити ефірні олії. Наповнюємо ними банку об’ємом 3 літри. Заливаємо гарячою водою. Залишаємо настоюватися в теплому місці протягом 3-х днів. Проціджуємо отриманий настій і розбавляємо його водою у пропорції 1 до 1. Додаємо 2 столові ложки рідкого мила, яке забезпечить значно краще прилипання розчину до листя.

Приготовленим засобом рекомендується регулярно обприскувати рослини, приділяючи особливу увагу нижній стороні листя та місцям скупчення шкідників. Оптимальний час для обробки – весняний та ранній літній період, до початку масового розмноження комах.
Як пояснили фахівці, хвоя виділяє фітонциди та ефірні олії, які чудово відлякують шкідників і навіть сприяють їхньому знищенню. Мило ж, у свою чергу, дозволяє розчину набагато довше залишатися на листках, запобігаючи його швидкому змиванню. Такий спосіб абсолютно безпечний для бджіл, ґрунту та дітей.
А от для підвищення ефективності можна додати в настій трішки соку часнику або відвару лушпиння цибулі. Обробляти рослини радять кожні 10-14 днів – і тоді попелиця більше не докучатиме вашому городу або саду.