Зав’язі падають, а мені хоч плач. Та я не з таких: 3 кроки, що змусили мої огірки триматись за життя й рости

Якщо огіркові зав'язі  ні з того ні з сього починають жовтіти, не варто складати руки й думати про кінець врожаю. Є способи, що знову пробудять у них жагу до життя.

Липнева спека, вологість не та, ґрунт не такий — і огірок, здавалося б, ображається на світ. Зав’язі зникають одна за одною, немов не було й надії на врожай. Проте досвідчені городники стверджують: ситуація цілком контрольована. Варто лише знати, з якого боку до огірка підійти — і врожайність знову піде вгору.

Підживіть зеленого капризуна

Не секрет, що однією з головних причин опадання зав’язей є брак азоту. Його нестача робить рослину млявою, без життєвих сил для утримання плодів. Рятуйте ситуацію класичним способом: розчиніть 1 столову ложку аміачної селітри у 10 літрах води й полийте під корінь. Цей розчин варто використовувати лише раз на 10 днів, бо огірки не люблять надмірного “годування”.

Скоригуйте ґрунт

Якщо ґрунт на вашій ділянці кислий, зав’язі будуть жовкнути та опадати ще до цвітіння. Допоможе звичайнісінька харчова сода — 1 столова ложка на відро води. Раз на тиждень поливайте цим розчином під корінь: це нейтралізує кислотність і створить комфортне середовище для розвитку плодів. Ну а результат не змусить себе чекати: кущі стануть бадьорішими, листя — насичено-зеленим.

Дайте імпульс росту лимоном

Один з маловідомих, але дуже дієвих засобів — обприскування зав’язей, пагонів і листя лимонним соком. Дачники радять у 1 літр води додати 20 мл свіжовичавленого соку. Робіть обприскування у вечірні години, раз на 5–7 днів. Цей метод не тільки тонізує рослину, а й стимулює формування нових зав’язей.

Городники розповіли, що робити, коли обпадають зав’язі огірків

Отже, як бачите, рятувати врожай — це не диво, а щоденна турбота. Якщо зав’язі сиплються, дійте з розумом й терпінням, а також користуйтеся порадами досвідчених городників

Популярне