Салат у 2024 був гірким, наче полин, поки бабуся не “розклала все по поличках” – тепер соковитий та солодкий

Листя салату буде смачним, хрумким та соковитим, без гіркоти, якщо правильно доглядати за рослиною. Досвідчені городники поділилися своїми секретами.

Щоб салат виріс справді соковитим і смачним, варто знати кілька важливих хитрощів. Городники кажуть, що гіркоту в листі викликає стрес, який переживає рослина. Коли рослина переживає сильну спеку, посуху або тісноту, вона починає виробляти спеціальні речовини для захисту – саме вони і дають той неприємний гіркуватий присмак, що їсти таку зелень вже точно не хочеться.

Та виправити ситуацію можливо, точніше випередити її появу. Перш за все варто уважно підійти до вибору сорту. Сучасні сорти салату спеціально виведені, тому вони рідко гірчать. Такі рослини вже з самого початку мають перевагу перед звичайними сортами.

Городники поділилися секретами вирощування соковитого салату
Городники поділилися секретами вирощування соковитого салату

Правильний догляд – ось що дійсно впливає на смак. Земля під салатом повинна бути постійно помірно вологою, особливо коли довго немає дощів. Але тут важливий баланс, бо занадто велика кількість води теж шкодить рослині. Краще поливати частіше, але не дуже рясно, ніж залити грядку одним разом “по вінця”.

Відстань між рослинами також має значення. Коли салату тісно, він починає боротьбу за місце під сонцем, воду і поживні речовини. Ідеальний варіант – залишати між кущиками стільки місця, скільки рекомендує виробник насіння. Зазвичай це десь 20 см відстані між рослинами і 25 см між рядами, не менше.

Городники поділилися секретами вирощування соковитого салату
Городники поділилися секретами вирощування соковитого салату

Збирати врожай також треба вчасно. Молоді листочки завжди дуже ніжні і смачні, тому чекати, поки листя виросте розміром з лопух – не варто. Суть в тому, що чим довше салат залишається на грядці, тим більше гіркоти в ньому накопичується. Така от особливість цього виду зелені, про яку знають не всі городники.

У розпал літа варто подумати і про захист від сонця. Легка сітка або тонке агроволокно можуть стати справжнім порятунком для салату. Вони знижують температуру навколо рослин і допомагають зберегти вологу в ґрунті.

Популярне