Бадилля від томатів ніколи не викидаю – використовую на городі, і всі сусіди заздрять урожаю: 3 дієві трюки

Коли приходить час пасинкувати томати та прибирати зайве листя, залишаються цілі відра бадилля. Ці зелені залишки – скарб: у них багато азоту та мікроелементів, які можна з користю застосувати.

Сьогодні у цій статті садівники та городники з багаторічним досвідом поділилися трьома простими і перевіреними способами, які допоможуть перетворити звичайне бадилля томатів на ефективне добриво, захист від шкідників і допомогу для ґрунту.

Компост

Однак лише якщо бадилля томатів повністю здорове, без жодних ознак фітофторозу чи плям. У такому випадку можете сміливо додавати його до компосту. У суміші з травою, бур’янами та залишками з кухні воно дуже швидко перетвориться на суперпоживну масу. А от хворе бадилля краще спалити, для того щоб не заражати ґрунт.

Настій від шкідників

Із томатного бадилля виходить чудовий засіб проти попелиці, блішок та гусениць. Щоб його правильно приготувати, необхідно взяти два кілограми свіжого бадилля, залити його десятьма літрами окропу та залишити настоюватися орієнтовно на 10-12 годин.

Після цього настій слід процідити, розбавити водою у співвідношенні 1:4 і додати одну ложку будь-якого рідкого мила. Отриманим засобом рекомендується уважно обприскати рослини: особливо капусту, смородину та яблуні.

Садівники назвали 3 методи, як з користю використовувати бадилля від томатів
Садівники назвали 3 методи, як з користю використовувати бадилля від томатів

Жива бродилка для росту та врожаю

Це справжня азотна підгодівля для помідорів, огірків, гарбузів і кабачків. Усе, що вам потрібно буде зробити, – це наповнити бочку бадиллям (можна додати кропиву, снить, кульбабу) та залити його водою.

Приблизно через п’ять-сім днів почнеться бродіння – значить, усе готово. Необхідно розвести один літр настою на дев’ять літрів води та полити рослини під корінь. Але у жодному разі не варто додавати золу, оскільки вона “вбиває” азот. Щоб азот “не випарувався”, рекомендується додати одну ложку лимонної кислоти на десять літрів води.

І завжди пам’ятайте: краще використовувати виключно пластикові ємності. Адже, як відомо, метал, особливо якщо раніше в ньому зберігалася хімія, може зіпсувати всю справу.

Таким чином, томатне бадилля – це не сміття, а надзвичайно цінний ресурс. І якщо його правильно використати – рослини обов’язково віддячать бурхливим ростом та неймовірно смачним урожаєм.

Популярне