В липні перець активно цвіте і починає завʼязувати перші плоди. Тоді городники швиденько підключаються до цього процесу і починають активно підживлювати рослини усілякими способами, аби зібрати повні відра мʼясистих перців. Часто тут і відбувається той самий фатальний момент, коли в хід йдуть непотрібні добрива.
Одна з найпоширеніших помилок, якої припускаються дуже багато городників – це використання свіжого гною або недостатньо перепрілого коровʼяку. Так, на перший та і на другий погляд, це природна органіка – що може бути краще? Але насправді у липні такий спосіб підживлення більше шкодить, ніж допомагає. Зараз пояснимо чому.

Цей елемент у великій кількості змушує перець активно рости, але не в тому напрямку, який потрібен городнику, бо в ньому дуже багато азоту. Замість того, щоб формувати бутони та завʼязь, рослина починає “жирувати” – виростають потужні стебла й густе листя, а квітів і плодів майже немає. От вам і органіка.
Буває, що кущ виглядає просто чудово, аж немає чого предʼявити – темно-зелений, розлогий, з товстими пагонами. Але якщо трошечки уважніше придивитися, квіток на ньому мізерна кількість, а ті, що є, часто й густо опадають, не встигнувши перетворитися на завʼязь. Навіть якщо перчики зʼявляться, то ростимуть вони повільно і залишатимуться дрібними, бо вся енергія йде в листя.

А ще, свіжий гній може обпекти коріння, особливо молоді корінці, які якраз найактивніше працюють на благо вашого врожаю. У результаті рослина слабшає саме тоді, коли їй потрібні сили для плодоношення. Такий дисбаланс ніколи не призведе до успішного плодоношення.
То чим же тоді підгодовувати перці у липні? Обирайте добрива, у складі яких багато фосфору та калію. Наприклад, зольний настій (стакан золи на 10 літрів води, настояти добу) або монофосфат калію. Такі підживки допомагають перцю краще цвісти, утворювати міцні завʼязі та нарощувати соковиті плоди.