Крім краси, ці квіти мають і інші корисні властивості. Наприклад, вони відлякують гризунів і кротів, а завдяки своїм кореневим виділенням можуть навіть захистити від нематод. Тому чорнобривці часто висаджують на грядках із картоплею та на клумбах поряд із трояндами й тюльпанами.
Восени, коли вже пройшли перші заморозки, чорнобривці починають в’янути. Багато дачників безжально їх викидають, але такого марнотратства допускати не варто. Краще подрібнити рослини та перекопати грядку. Це покращить структуру ґрунту, зробивши його більш пухким та родючим. Крім того, на грядці, де були чорнобривці, менше шкодять кроти та інші шкідники.
Також корисно висаджувати чорнобривці на грядки з цибулею та морквою. Вони відлякують шкідників, таких як морквяна і цибульна мухи. Чорнобривці виділяють специфічний запах, який перебиває аромат моркви та цибулі, тому шкідники просто не відчувають улюблених культур.
Восени заготуйте насіння чорнобривців. Після їх збору віднесіть рештки рослин на грядку і перекопайте їх у ґрунт. На наступний сезон можна висадити чорнобривці поруч із томатами, цибулею, морквою і навіть картоплею, щоб вони дали позитивний ефект на городі. Важливо висаджувати їх вздовж усієї грядки для кращого результату.