Буряк може легко зберігатись у підвалі до нового врожаю і не втрачати своїх смакових якостей. Найголовніше, про що потрібно пам’ятати – це правильно та вчасно прибирати коренеплоди до льоху. Експерти радять уважно ставитись до визначення періоду дозрівання овочів. Якщо не вгадати, можна втратити левову частку плодів.
Коли збирати буряк восени
У різних видів рослини існують власні періоди дозрівання. Дізнатись про них доволі просто – вони написані на пакетах із насінням. У серпні починають збирати “середні” сорти, а вже у першій половині осені варто замислитись над процесом збору коренеплодів, процес дозрівання яких займає від 100 до 120 днів. Втім, на час збирання також впливають і погода та регіон вирощування.
Буряк має вирости до того розміру, які вказані у характеристиках сорту. Звісно, коренеплоди, які відстають, не є новиною. Річ у тім, що далеко не весь посівний матеріал сходить одночасно. Готовий до збору буряк буде мати жовте й сухе знизу листя. Інша частина бадилля має розсипатись у різні боки, а не стояти пружно.
Середньостиглі плоди починають збирати в самому кінці серпня та продовжують протягом усього вересня. Пізньостиглі сорти буряків відомі тим, що можуть зберігатись до весни. Цей сорт починають збирати тільки з середини вересня та до самого початку жовтня.
Коли мова йде про правильні дати для збору врожаю, то цього року вони такі – 27 та 30 вересня, 1-5 жовтня. В інші дні потрібно бути уважними до садівництва, адже зібрані в ці дати плоди будуть набагато гірше зберігатись.